Ciąża

GBS - czym jest i jak wpływa na ciążę? Badania i leczenie GBS

Paciorkowce z grupy BPaciorkowce z grupy B (GBS) to bakterie, których nosicielami jest około 25-35 procent wszystkich ciężarnych kobiet. Bakterie te mogą być przenoszone na dziecko podczas porodu. Infekcja GBS, która zaczyna się wcześnie u noworodków, może spowodować poważną chorobę. Dowiedz się czym są paciorkowce grupy B i jak wpływają na matkę i noworodka?

Więcej…

 

Pierwsze objawy ciąży - fakty i mity, o ktorych trzeba wiedzieć

Początkowe objawy ciążyWśród kobiet krąży wiele legend związanych z wczesnymi objawami ciąży. Jednak domysły i opowieści przekazywane z ust do ust zazwyczaj nie wiele mają wspólnego z rzeczywistością. Aby w przyszłości już nie mylić symptomów ciąży z błędnymi podejrzeniami, trzeba wreszcie obalić najbardziej popularne mity, aby w podświadomości pozostała jedynie prawda.

Więcej…

   

Oznaki ciąży - jak poznać, że spodziewam się dziecka?

Oznaki ciążyCiąża trwa 40 tygodni, licząc od momentu zapłodnienia. Zwykle o stanie błogosławionym dowiadujemy się około 5 tygodni po owulacji, gdy nie pojawia się miesiączka i obserwujemy szereg innych objawów, sugerujących, że spodziewamy się dziecka. Jakie to symptomy? Jak jeszcze przed wykonaniem testu dowiedzieć się, że z dużym prawdopodobieństwem w tym cyklu zostało poczęte nowe życie?

Więcej…

 

Dni płodne w kobiecym cyklu miesięcznym

Cykl menstruacyjnyCykl miesięczny kobiety dzieli się na okres niepłodny wraz z miesiączką oraz dni płodne z jajeczkowaniem. Każda kobieta powinna znać swój cykl miesięczny i potrafić odróżnić reakcje swojego ciała, wskazujące na czas, kiedy zajście w ciążę się wysoce prawdopodobne.

Więcej…