Czy sport ma duże znaczenie w codziennym życiu?

Oczywiście, że ma. Wystarczy zinterpretować przeciętny styl życia, przeciętnego Kowalskiego. Poranna pobudka, przygotowania do pracy, później pogoń do najbliższego przystanku, gdyż nie każdy może pozwolić sobie na swój własny samochód. Wszystkie te czynności, chcąc nie chcąc bazują na ruchu - może to niewyobrażalne, lecz podczas pogoni za autobusem, kiedy spóźniliśmy się PODBIEGAMY do niego, tracimy trochę kalorii.

Tych zbędnych oczywiście. I tutaj właśnie pojawia się problem, który amatorzy zwą kondycją. Podbiegamy do autobusu i kiedy się w nim znajdujemy wszyscy słyszą naszą zadyszkę, jednocześnie zastanawiając się w głębi serca, czy zaraz nie zejdziemy na zawał. Systematyczne dostarczanie ruchu naszemu organizmowi, zminimalizuje oczywiście te niekorzystne skutki w postaci sapania, charczenia etc. Zmęczenie zawsze będzie towarzyszyło aktywności fizycznej, ale dokraszona odrobiną zadowolenia z osiągniętych skutków z pewnością będzie się redukować i bilans dodatni zagości na ustach.

Codzienne, dorosłe życie nie zawsze pozwala nam na wykorzystanie potencjału naszej silnej woli oraz dobrego stanu naszego ciała ze względu na obowiązki związane z pracą. Niejednokrotnie zdarza się, że w czasie, kiedy możemy sobie pozwolić na aktywność fizyczną nie za bardzo chcemy tego doświadczyć, a kiedy już nie możemy- chcemy. Człowiek jest bardzo przewrotny.

Aktywność fizyczna ma duże znaczenie, ponieważ niekiedy potrafi dać dużą motywację do działania - rozwija horyzonty, dodaje smaczku naszemu życiu. Wszystko w życiu dzieje się po coś. Rozwija zainteresowania, coś, do czego chcemy dążyć po zakończonej pracy, pasjonować się tym. Zapewne im wiele jest ludzi, tym wiele będzie teorii na temat sportu w ich życiu prywatnym. Dla niektórych też, będzie on bezsensowny, jednak, prędzej czy później każdy wraca do wspomnień, gdzie był zdolny do ruchu, a teraz nie może zrobić trasy dłuższej niż wyjście z samochody do pracy i z powrotem.