Defekty piersi

Defekty piersiDefekty piersi to dla wielu kobiet poważny problem. Opadanie, przerost, zanik, rozstępy… to tylko nieliczne przykłady defektów, które zatruwają życie paniom dbającym o atrakcyjny wygląd.

Zagrożeniem nie tylko dla wyglądu piersi, ale i dla zdrowia, są takie defekty jak torbiele czy włókniaki. Na czym polegają poszczególne defekty i czy można z nimi walczyć?

Problemem pojawiającym się w okresie dojrzewania jest przerost piersi. To powolny, ale ciągły proces. W jego efekcie powiększają się sutki, zaś zbyt wielka masa piersi powoduje opadanie biustu.

Przerostowi często towarzyszyć może ból oraz uczucie napięcia skóry. Z czasem piersi stają się twarde i guzowate. Skóra staje się cienka, zaś żyły rozszerzają się i widać je przez skórę. Opadanie biustu to przyczyna frustracji niejednej kobiety. Wśród przyczyn tego zjawiska wyróżnić można zbyt małą sprężystość tkanek oraz zbyt gwałtowne zmniejszenie się tkanki tłuszczowej. Aby poprawić wygląd opadających piersi warto stosować natryski zimną wodą oraz kremy regenerujące skórę. Ważną rolę odgrywają tu także ćwiczenia fizyczne. Systematyczne wizyty na basenie mogą przynieść dużo korzyści.

Czasem przyczyną opadania piersi może być także wada postawy. Te takim przypadku niezbędna staje się gimnastyka korekcyjna. Dość rzadko spotykanym defektem jest niedorozwój piersi. Problem ten dotyka najczęściej kobiety o męskim typie oraz te panie, które są bardzo szczupłe. Innego rodzaju defektem jest zanik piersi, będący najczęściej efektem noszenia zbyt uciskających i źle dopasowanych biustonoszy. Inną przyczyną tego defektu mogą być zaburzenia hormonalne. W takiej sytuacji leczenie pod czujnym okiem lekarza jest jedyną możliwością walki z tym defektem.

Panie wśród problemów związanych z biustem wymieniają bardzo często defekty związane ze skórą w rejonie piersi. Do najczęściej występujących problemów należą tutaj rozstępy, owłosienie piersi, naczyniaki, brodawki łojotokowe, włókniaki i torbiele skórne. Szczególnie należy uważać na naczyniaki i włókniaki, które występują w postaci guzków. W przypadku ich pojawienia się należy skonsultować się z lekarzem.