Demakijaż dla różnych typów cery

DemakijażDemakijaż - jest kluczową czynnością w naszej pielęgnacji i należy go wykonywać wieczorem niezależnie od okoliczności, w jakich się znajdujemy. Długi męczący dzień, podróż lub impreza, która przeciągnęła, się do rana nie zwalnia, nas od wykonania tej podstawowej czynności pielęgnacyjnej. Demakijaż usuwa makijaż oraz brud i kurz, który zgromadził się na naszej skórze po całym dniu.

Demakijaż wykonany poprawnie oczyści naszą skórę z łoju i innych zanieczyszczeń i przygotuję ją na dalszą pielęgnację. Nakładając maseczkę na twarz warto wcześniej zrobić sobie delikatny peeling twarzy - tak przygotowana skóra lepiej wchłonie produkty odżywcze zawarte w maseczce lub kremie. Demakijaż najlepiej wykonać po powrocie do domu - jeżeli wiemy, że w danym dniu nie będziemy już nigdzie wychodzić warto oczyścić naszą skórę.

Po wykonaniu demakijażu wskazane jest zastosowanie kremu odpowiadającego potrzebom naszej skóry - oczyszczona i nawilżona skóra będzie miała więcej czasu na regenerację. Wybierając, produkty do demakijażu i oczyszczania skóry powinniśmy, wziąć pod uwagę typ naszej cery i dobrać odpowiednie produkty zgodnie z jej potrzebami.

Skóra normalna - posiadając, ten typ skóry jesteśmy, na uprzywilejowanej pozycji i możemy wybrać produkt, który będzie nam odpowiadał konsystencją i składem. Skóra normalna dobrze reaguje na produkty łączone z wodą np. żele lub kostki myjące przeznaczone do oczyszczania skóry twarzy, możemy wybrać też produkt w postaci emulsji lub mleczka nakładany płatkami kosmetycznymi i niewymagający spłukiwania.

Skóra sucha - jest skłonna do podrażnień i zazwyczaj nie toleruje produktów łączonych z wodą lub wymagających spłukiwania. Dla tego rodzaju skóry najbardziej odpowiednie będą mleczka lub płyny micelarne. Mleczka przeznaczone do demakijażu mają właściwości nawilżające oraz łagodzą podrażnienia. Płyny micelarne mogą stosować osoby, które mają przedłużane i zagęszczane rzęsy - płyny nie zostawiają tłustej warstwy na skórze, posiadają lekką formułę i bardzo dobrze usuwają zanieczyszczenia.

Skóra mieszana - zazwyczaj jest bardziej wymagająca i potrzebuje różnych preparatów w zależności od potrzeb i kondycji w danej chwili - dobrym rozwiązaniem będzie płyn micelarny, który skutecznie, lecz jednocześnie delikatnie oczyszcza skórę. Na skórę z tendencją do przetłuszczania możemy dodatkowo zaaplikować tonik - ma działanie antybakteryjne i przywróci skórze właściwe PH.

Skóra tłusta - charakteryzuje się nadmierną pracą gruczołów łojowych, na tego typu skórze często tworzą się zaskórniki i niedoskonałości. Do oczyszczania skóry tłustej powinniśmy wybierać łagodne antybakteryjne żele oraz toniki, które przywracają skórze właściwe PH, działają ściągająco i łagodzą zmiany zapalne.

Skóra wrażliwa - posiadaczki skóry wrażliwej powinny uważnie dobierać kosmetyki do oczyszczania i pielęgnacji skóry. Skóra wrażliwa często reaguje podrażnieniem na zbyt silne składniki zawarte w produktach. Do oczyszczania najlepiej sprawdzą się dermokosmetyki oraz preparaty do skóry atopowej.

Skóra naczynkowa - bardzo szybka ulega podrażnieniom, ma skłonność do pękających naczynek oraz powstawania rumienia, który może przekształcić się w trądzik różowaty. Do tego typu skóry zalecane są dermokosmetyki specjalnie przeznaczone do skóry naczynkowej, unikanie słońca oraz preparatów rozgrzewających - pod wpływem ciepła naczynka rozszerzają, się powodując rumieńce, które z czasem zostają utrwalone.

Skóra trądzikowa - powinna być oczyszczana i pielęgnowana kosmetykami przeznaczonymi do skóry trądzikowej - zawarte w nich składniki działają antybakteryjnie i przeciwzapalnie, pomagają przywrócić skórze właściwe PH oraz łagodzą zmiany trądzikowe. Przy nasilonych zmianach konieczna będzie wizyta u lekarza dermatologa, który zadecyduje o podjęciu leczenia oraz ustali odpowiednia pielęgnację. Samodzielne leczenie nasilonych zmian trądzikowych może skutkować jeszcze większym wysypem oraz pozostawić trwałe zmiany w postaci blizn.

Preparaty przeznaczone do demakijażu i oczyszczania skóry twarzy posiadają różne składy oraz właściwości. Umiejętnie dobrany kosmetyk sprawi, że nasza skóra będzie dobrze oczyszczona i odświeżona, gotowa na przyjęcie kosmetyku pielęgnacyjnego, który zaaplikowany na dokładnie oczyszczona skórę lepiej się w nią wchłonie, a jego działanie pielęgnacyjne będzie, bardziej skuteczne.