Filmy świąteczne dla całej rodziny - 10 propozycji

Filmy świąteczneChociaż do Świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu, w powietrzu można już wyczuć świąteczną atmosferę. Niemal każdy chętnie spędzi zimowy wieczór z kubkiem gorącej czekolady, z cynamonową herbatą lub popularnym grzańcem. A najlepszym uzupełnieniem tej sceny jest dobry film, który można obejrzeć w rodzinnym gronie.

Według statystyk, już od początku listopada w internetowych wyszukiwarkach dominują hasła mające na celu ukazać najlepsze filmy świąteczne. Mimo, że większość tytułów widziało się wielokrotnie, każdego roku chętnie się do nich wraca, aby poczuć magię świąt.

Dobry film świąteczny ma rozbawić widza, wzruszyć jego serce oraz nieść ze sobą iskrę nadziei. Poniżej znajduje się lista tych bardziej i mniej znanych filmów, które idealnie wpasują się w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Część z nich każdego roku pojawia się w telewizji, inne dostępne są w popularnych serwisach internetowych.

Lista 10 filmów z okazji Świąt Bożego Narodzenia

  1. "Grinch: Świąt nie będzie" - tytułowy Grinch jest małym, kudłatym i złośliwym stworzeniem, które nie rozumie magii świąt. Zżerany przez zazdrość, jaką budzi w nim widok szczęśliwych ludzi szykujących się do rodzinnej Wigilii oraz niezliczone prezenty szykowane dla dzieci, postanawia coś z tym zrobić. Nie pozwoli, aby ktoś był szczęśliwy, jeśli on sam nie może doświadczyć magii świąt. Wystarczy tylko przygotować misterny plan i wykraść Święta Bożego Narodzenia...
  2. "Zły Mikołaj" - Willie jest zawodowym oszustem i złodziejem. Postanawia wykorzystać nadchodzące Święta Bożego Narodzenia do wprowadzenia w życie swoich planów. Do ich realizacji potrzebuje jedynie stroju Świętego Mikołaja, bo kto inny wzbudzi większą ufność? Willie nie spodziewa się, że na swojej drodze spotka chłopca, który na zawsze odmieni jego życie.
  3. "Czekając na cud" - przejmująca historia piątki bohaterów czekających na cud, który odmieni ich życie. Młoda Latynoska, która odeszła od swojego chłopaka, samotna rozwódka, szukający towarzystwa barman, tajemniczy mężczyzna i młody Francuz. To ich ścieżki niebawem zejdą się w Nowym Jorku. Szybko odkryją, że cudom trzeba pomóc, a nic nie dzieje się samo z siebie.
  4. "To właśnie miłość" - komedia romantyczna, która splata w sobie kilka różnych wątków. Każdy z bohaterów opowiada o innym typie miłości, a całość akcji rozgrywa się w Londynie w okresie przedświątecznym. Premier zakochuje się w swojej asystentce, młoda mężatka nawiązuje romans z przyjacielem swojego męża, pisarz, który odnajduje swoją miłość nad brzegiem jeziora oraz wdowiec, próbujący odnaleźć kontakt ze swoim pasierbem. Każdy z bohaterów musi przejść swoją drogę i posłuchać głosu serca. Święta są najlepszą porą na odnalezienie szczęścia.
  5. "Wiedźmikołaj" - rewelacyjna adaptacja powieści Terry'ego Pratchetta, opowiadająca o Święcie Strzeżenia Wiedźm. Świat obiega informacja o zaginięciu Wiedźmikołaja, bez którego nie ma magii świąt i nikt nie dostanie prezentów. Susan, będąca wnuczką Śmierci, postanawia rozwiązać tę sprawę. Podczas niezwykłych przygód odkrywa, że dała się zmanipulować swojemu dziadkowi, a teraz nie ma już odwrotu. Jeśli nie doprowadzi historii do końca, świat zostanie skazany na zagładę.
  6. "Ekspres Polarny" - młody chłopiec nie wierzy w Świętego Mikołaja i nie potrafi poczuć magii świąt. Wszystko się zmienia, kiedy przed jego domem zatrzymuje się Ekspres Polarny, jadący wprost na biegun północny. Rozpoczyna się bajkowa podróż, pełna humoru i niezwykłych przygód, a na jej końcu bohaterowie odkryją jak wielkie zaszły w nich zmiany.
  7. "Strażnicy Marzeń" - zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, ale tym razem wszystko wygląda inaczej niż zazwyczaj. W powietrzu nie czuć magii, a dzieci przestają wierzyć w Świętego Mikołaja. Okazuje się, że za wszystkim stoi tajemniczy Król Ciemności. Bohaterowie baśni dla dzieci muszą przezwyciężyć swoją niechęć do siebie i połączyć siły. Czy Święty Mikołaj, Jack Mróz i Królik Wielkanocny wraz ze swoimi towarzyszami zdołają przywrócić magię świąt?
  8. "Świąteczny rycerz" - rycerz żyjący w XIV wieku za sprawą mrocznej magii zostaje przeniesiony do współczesnego Ohio. Próbując odnaleźć drogę do domu, poznaje młodą nauczycielkę, która straciła wiarę w prawdziwą miłość. Czy bohaterowie zdołają odesłać tajemniczego rycerza do jego czasów? A może nie będzie chciał opuścić swojej księżniczki? Czy zdoła się odnaleźć w skomplikowanym świecie XXI wieku?
  9. "Białe Boże Narodzenie" - popularny i piękny musical, opowiadający historię dwóch piosenkarek i dwóch piosenkarzy. Podczas swojej trasy koncertowej trafiają do lokalu swojego dawnego dowódcy wojskowego. Okazuje się, że wpadł w niemałe problemy i potrzebuje pomocy. Piękna muzyka i wzruszająca historia zapewnią seans wzruszeń i śmiechu.
  10. "Elf" - młody Elf pracuje na biegunie północnym. Pomaga Świętemu Mikołajowi, produkuje i pakuje zabawki, dba o renifery. Problem sprawia mu jedynie fakt, że jest znacznie większy od pozostałych elfów i czuje się wyobcowany. Za zgodą Mikołaja postanawia wybrać się do Nowego Jorku, aby odszukać swojego prawdziwego ojca. Nie spodziewa się, że świat ludzi pełen jest kłamstwa i brutalności.