Jak najtaniej jeździć samochodem?

Tania jazda samochodemKupując nowy lub używany samochód zaraz po wybraniu interesującej nas marki, zaczynamy zastanawiać się nad odpowiadającym nam silnikiem.

Jest to bardzo ważny moment, który będzie miał ogromny wpływ na dalsze koszty związane z użytkowaniem auta, a co za tym idzie na stopień naszej satysfakcji z właśnie dokonywanego zakupu.

Samochody na ropę

Ogromną popularnością wśród kupujących cieszą się samochody wyposażone w jednostkę napędową zasilaną ropą. Wśród wielu kierowców do dziś funkcjonuje przekonanie, że jest to najtańszy sposób użytkowania auta. Niestety przeważająca ich część nie bierze pod uwagę wielu ograniczeń i obowiązków jakie nakładają na właściciela popularne diesle, szczególnie te najnowszych generacji. Praktycznie żaden nie nadaje się jedynie do typowej jazdy miejskiej. Krótkie odcinki pokonywane pomiędzy jednym a drugim postojem i ciągłe korki, nie są idealnym sposobem użytkowania takich silników. Zostały one bowiem stworzone do pokonywania wielokilometrowych tras. Niewielu kierowców jednak wie, że nieprawidłowe ich użytkowanie może doprowadzić do uszkodzenia chociażby filtra cząsteczek stałych, który najczęściej należy później w całości wymienić. W zależności od określonego modelu auta wydatek z tym związany może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Odzyskanie poniesionych na naprawę kosztów będzie wymagało od nas cierpliwości i masy przejechanych kilometrów.

Samochody na gaz

O wiele lepszym rozwiązaniem będzie zakup auta wyposażonego w auto gaz. Instalacje lpg z każdym rokiem zyskują na popularności. Nie ma się jednak co dziwić skoro gwarantują dużą wygodę i komfort użytkowania, a co najważniejsze spore oszczędności. Poniesione przez nas początkowe koszty, związane z jej montażem mogą nam się bardzo szybko zwrócić. Wszystko zależy od ilości pokonywanych przez nas kilometrów. Późniejsze wydatki związane z utrzymaniem w odpowiednim stanie użytkowanej przez nas instalacji, ograniczą się jedynie do drobnych przeglądów. Polegają one głownie na regulacji zaworów i wymianie filtrów, które co jakiś czas zatykają się zanieczyszczeniami znajdującymi się w samym gazie. Jest to zjawisko całkowicie naturalne i nie należy się nim przejmować.

Pamiętajmy jednak, aby wszelkich przeglądów dokonywać na stacjach oferujących montaż i serwis lpg. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasze auto znajduje się w odpowiednich rękach.