Kosmetyki MARY KAY

KosmetykiKosmetyki MARY KAY podbijają serca kobiet na całym świecie. Nie są reklamowane, nie możemy ich dostać na sklepowych pułkach a jednak wiele z nas posiada je. W Polsce są popularne zaledwie od kilku lat, ale ich historia sięga lat 60-tych ubiegłego stulecia.

Kosmetyki Mary Kay powstały z miłości do zdrowia i urody. Większość kobiet twierdzi, że spełniają ich oczekiwania w 100%. Obecnie można je kupić u niezależnych konsultantek prawie na całym świecie. Pierwsza seria kosmetyków firmowanych nazwiskiem twórczyni była dostępna tylko Dallas w stanie Teksas. Wówczas samotna matka znużona walką o równouprawnienie wykonała kilka kosmetyków próbnych, samodzielne udekorowała wnętrze swoje biura. Udało jej się namówić do współpracy dziewięć kobiet, które podobnie jak ona chciały się realizować zawodowo i być niezależne. Były to pierwsze konsultantki firmy Mary Kay.

Dwadzieścia lat później twórczyni kosmetyków świętowała swój wielki sukces, umieszczenie na liście 100 najbogatszych osób w USA.

Jakim cudem kosmetyki, które nie są nigdzie reklamowane, a konsultantki nie prowadzą nachalnej dystrybucji bezpośredniej są aż tak popularne?

Sekret kryje się w jakości produktów. W 2005 roku firma wydała aż 1000000 dolarów na badania dermatologiczne. Fabryki produkujące kosmetyki Mary Kay są kontrolowane na każdym etapie produkcji. Właścicielka stawia przede wszystkim na jakość. Większość klientek zachwyca się działaniem produktów.

Kosmetyki można kupić przez internet na popularnych portalach aukcyjnych, lub bezpośrednio u konsultantki. Dystrybucja polega na umawianiu się z klientkami w ich domach, gdzie konsultantka prezentuje produkty, opowiada o składzie i działaniu kosmetyków.

W latach 90- tych inna firma kosmetyczna weszła na polski rynek, zalewając kraj swoimi nachalnymi konsultantami. Pamiętam w jak desperacki sposób próbowali sprzedać cokolwiek. Konsultantki Mary Kay działają w zupełnie inaczej są subtelne, potrafią z godnością przyjąć odmowę, są zawsze uśmiechnięte i przede wszystkim znają się na produktach, które sprzedają.

Ceny kosmetyków wydają się być wysokie, jednak biorąc pod uwagę skuteczność i wydajność cena jest naprawdę dobra.

Sama używam kilku produktów od Mary Kay i jestem zadowolona, zaprosiłam też do swojego domu konsultantkę jakiś czas temu. Nie powiem, że od razu byłam przekonana do spotkania, ale było naprawdę miło, po koleżeńsku bez zbędnego wymądrzania się. I co najważniejsze nie byłam do niczego namawiana. Prezentacja nie polegała na monologu konsultantki, rozmawiałyśmy jak dwie koleżanki. Powiedziałam, że potrzebuję kremu do cery suchej i ile mogę na niego wydać, konsultantka zaproponowała mi dwie pozycje mieszczące się moim przedziale cenowym.

Gdybym miała opisać w jednym zdaniu kosmetyki Mary Kay to powiedziałabym, że jest to luksusowa jakość za przeciętną cenę.