Medycyna naturalna - wiedza przodków

Medycyna naturalna-medytacjeLudzie od wieków szukają efektywnego środka na to, by żyć zdrowo. Swoistego kamienia filozoficznego, który ma im dać szczęście, zadowolenie i pozwolić na to, by cieszyć się życiem. Jednakże dzisiejszy tryb życia nie sprzyja zdrowiu.

Natomiast metody leczenia w wielu przypadkach nie są w ogóle skuteczne. Receptą na sukces może być w tym przypadku medycyna naturalna. Czym ona jest i czy warto ją stosować?

Medycyna naturalna - wiedza przodków

Naturalna medycyna czerpie z wierzeń i praktyk dawnych tradycji. Zakłada, że nasze ciało posiada naturalną zdolność do samoleczenia, tylko trzeba ją jakoś aktywować. W tym celu zaleca spożywanie określonych posiłków, praktyki medytacyjne oraz oczyszczanie organizmu. W wielu przypadkach medycyna naturalna jest jedynym sposobem na to, by pozbyć się cywilizacyjnych chorób, z którymi nie radzi sobie konwencjonalne leczenie.

Medycyna niekonwencjonalna to przede wszystkim:

  • Ziołolecznictwo
  • Akupunktura
  • Dietetyka
  • Praktyki duchowe (medytacje, afirmacje, modlitwy)

Przyczyny wielu (o ile nie wszystkich) chorób, tkwią w umyśle. Czasami trzeba ten umysł dosłownie zresetować. Przywrócić mu "fabryczne ustawienia", a to pozwoli na znacznie lepsze funkcjonowanie naszego organizmu. W wielu przypadkach to wystarcza, by móc się pozbyć bardzo ważnych chorób, które wynikają z nieodpowiedniego sposobu żywienia lub braku dbałości o własne ciało. Jednakże najlepsze rezultaty uzyskuje się, gdy takie metody połączone są z dietą i oczyszczeniem organizmu.

Czy medycyna naturalna jest skuteczna?

Skuteczność medycyny naturalnej jest potwierdzona. Syntetyczny lek to przecież nie jedyny sposób na to, by pozbyć się dolegliwości ciała. Nam tylko się wydaje, że połknięcie kapsułki uwolni nas od schorzeń. W rzeczywistości medycyna naturalna, w tym medycyna chińska, nie znały syntetycznych lekarstw, a były skuteczne. Przywracały homeostazę organizmu, a co za tym idzie, pozwalały mu dojść do siebie własnymi siłami. Naturalna medycyna potrzebuje czasu, byśmy mogli zaobserwować jej pozytywne skutki. Dlatego każda terapia powinna być prowadzona przez dłuższy czas.

Z jakich metod często korzysta dziś medycyna naturalna?

Ajurweda

Jest metodą, która może pomagać w walce z bólem głowy, alergiami oraz problemami skórnymi. Hinduski system leczniczy to niezwykłe połączenie diety, medytacji i masażu. O tym, jak w danym przypadku będzie postępować leczenie, decydują informacje na temat pacjenta. Wiedza na temat budowy jego ciała oraz prowadzonego przez niego stylu życia to podstawa, dzięki której specjalista od ajurwedy jest w stanie udzielić stosownych porad.

Akupunktura

Nakłuwanie odpowiednich punktów ludzkiego ciała pomaga usprawnić przepływ energii - oto podstawowe założenie, na jakim opiera się akupunktura. Ten system leczniczy bardzo dobrze sprawdza się w walce z bólem, z tego też względu jest metodą bardzo często stosowaną w walce z zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Akupunktura pomaga też w walce z przewlekłym zmęczeniem, z jej mocy można też korzystać przy wielu problemach skórnych.

Terapia kamieniami

W tym systemie leczniczym, znanym od 4 tysięcy lat, główną rolę odgrywają kamienie. Medycyna naturalna korzysta z nich w jednym celu - mają one przynosić odprężenie. Kamienie, moczone w ciepłym oleju i przesuwane w odpowiedni sposób po ludzkim ciele - korzystnie wpływają na mięśnie i przyczyniają się do poprawy krążenia krwi. Taka terapia przyniesie ulgę zestresowanym, którzy mają problemy z rozluźnieniem się.

Aromaterapia

Ta dziedzina medycyny naturalnej wykorzystuje leczniczą moc zapachów. Szeroki wybór olejków eterycznych sprawia, że aromaterapia pomaga nam w walce z licznymi problemami. Które z nich najczęściej zwalczamy za pomocą zapachów? Zmęczenie, bezsenność i stres.

Choć postęp w świecie nauki zmienił oblicze medycyny, wielu z nas wybiera naturalne metody leczenia. Dobrze dopasowane do potrzeb pacjenta i wykonane w odpowiedni sposób, mogą pomagać nam w walce z licznymi przypadłościami. Medycyna naturalna ma się coraz lepiej, a grono jej sympatyków konsekwentnie się poszerza. Moda na niekonwencjonalne terapie sprawia, że nasza wiedza na ich temat jest coraz większa, a umiejętność wykorzystania jej w praktyce sprawia, że wielu z nas może szybko i naturalnie poprawić stan swego zdrowia.