Styl życia to styl bycia

Styl życiaStyl życia to styl bycia. Każdy jest kowalem swojego własnego losu - jedna z najprawdziwszych istniejących maksym. Wszystko zależy od człowieka, od tego co robi i jaki jest. Codzienne czynności jakie wykonujemy mają ogromny wpływ na to jak będzie wyglądało nasze życie.

Wiele osób boryka się problemem, że ich żywot staje się powoli ponury, monotonny, brakuje perspektyw, a świat traci na barwach.

Jednak nie wszystko stracone. Istnieje bardzo wiele czynników, które mogą zmienić światopogląd z dnia na dzień z minimum zaangażowania. Dzięki temu na nowo nauczysz się odróżniać kolory i tętnić energią. Oto kilka złotych myśli, dzięki którym Twoje życie może odwrócić się o 180 stopni.

Śmiech na zdrowie i nie tylko

Szczery chichot niesie za sobą ciąg pozytywnych działań na organizm. Jest lepiej dotleniony, wzmaga aktywność krwiobiegu, skóra twarzy staje się jędrniejsza, 1 minuta śmiechu wydłuża życie o 10 minut i wiele innych. Każdy z Was zapewne zadaje sobie w tym momencie pytanie jaki to ma związek z tym, że Wasze życie straciło na wartości i nie macie pomysłu co z nim zrobić? Otóż ma i to bardzo wiele. Szczery, częsty śmiech powoduje zmianę nastroju i światopoglądu. Stajemy się radośni, zaczynamy inaczej dostrzegać barwy, a przede wszystkim, dodaje nam energię i chęć do działania, bez której nic nie zdołamy zmienić. Staraj się śmiać kilka razy dziennie, a sam przekonasz się, że już ten mały krok wiele odmieni w Twoim życiu, przede wszystkim zmotywuje Cię do działania.

Miłosne igraszki nie tylko zaspokoją popęd seksualny

Podobnie jak śmiech niosą za sobą szereg pozytywnych oddziaływań nie tylko na organizm jak i sferę mentalną. Przyspiesza przemianę materii, ulepsza pracę serca, zwiększa pracę hormonów i wiele, wiele innych. Jaki ma wpływ na nasze nastawienie? Podobnie jak śmiech, seks ma wpływ na poprawę nastroju, likwiduje poczucie znużenia oraz poprawia formę psychiczną i fizyczną. Stosunek spowoduje, że będziesz czuć się zrelaksowany, nabierzesz chęci do działania, a negatywne myśli w Twojej głowie ulegną autodestrukcji.

Leniuchowaniu powiedz nie

Każdy lubi posiedzieć przed telewizją w domowym zaciszu na kanapie, czytać aktualności w sieci lub po prostu leżeć i nic nie robić. Jednak trzeba znać umiar. Taki styl życia nie przyniesie wielu sukcesów. Im mniej robisz tym mniej Ci się chce. Najwyższa pora to zmienić i zmotywować się do natychmiastowego działania. Wystarczy zamienić monotonne przeglądanie kanałów na 30 minutowy spacer na łonie natury. To chyba o wiele przyjemniejsze, niż siedzieć całymi dniami w czterech ścianach zapatrzonym w telewizor? Aktywność poprawia motywację i nastrój, ma zdrowy wpływ na organizm. Ponadto, na świeżym powietrzu dostrzeżesz prawdziwe barwy świata osiągając przy tym pełnię szczęścia, nie tak jak w przypadku tych emitowanych na ekranie, które tylko przygnębiają i powodują spadek motywacji.

Stosując te wszystkie małe rady dostrzeżesz ogromną zmianę w swoim organizmie. Codziennie będziesz budzić się z uśmiechem na twarzy, tego nastroju nie pozbawi Cię nawet wstanie z łóżka lewą nogą. Zaczniesz na nowo dostrzegać barwy świata, staniesz się zupełnie innym, radosnym człowiekiem. Jednakże nie da się być w pełni szczęśliwym, gdy nie wykonałeś swojej życiowej misji.

Jak się do niej zabrać?

To właśnie całe meritum, postaw sobie jakiś cel, bądź kilka mniejszych, bo zawsze to łatwiej jest wchodzić po drabinie stawiając kroki na poszczególnych szczeblach, niż je omijać. Staraj się wykonywać swoje postanowienia od początku do końca, nie załamuj się, gdy coś nie wychodzi. Nie wszystko w życiu przychodzi łatwo, czasami trzeba się natrudzić, jednakże najważniejsze są chęci i motywacja do działania. Tego raczej Ci już nie zabraknie, wystarczą do tego najpopularniejsze czynności, śmiech, seks, aktywność fizyczna i optymizm.

Osiągając poszczególne kroki w końcu staniesz na podium i to na tym najwyższym stopniu. Tak odmienisz swoje życie w kilku prostych krokach, osiągając całkowity sukces. Z ponuraka zamienisz się w tętniącego radością człowiekiem, i to człowiekiem sukcesu, bo nic lepiej nie smakuje jak osiągnąć postawiony cel.

Inspiracje: